ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
БУДВА - Нова Година 2019

Дочек на Новата 2019 во Будва со Дино Мерлин
Будва-Дубровник-Св.Василие Острошки
Хотел Татјана 3*

Прoграма на патувањето:

29.12.2018. Поаѓање во 21.00 часот од Нова Пошта-Штип,патуваме преку Косово,Албанија,ноќно возење со попатни одмори.

30.12.2018. Патуваме дирекно за Манастирот Св.Василие Острошки,сместен на високо масивен карпест дел кое представува најголемо Црногорско светилиште а секако и најпосетуван манастир на Балканот(основан е од Василије во 17 век и се верува дека моштите на Св.Василие Острошки се чудотворни а се наоѓаат во Горниот Манастир).Пристигнување во Будва во попладневните часови. Смесување во хотел и краток одмор. Вечерта (индивидуално) предновогодишна забава во стариот дел од градот.Ноќевање.

31.12.2018. Појадок.Слободен ден за прошетка низ Будванската ривијера,пропратени со разни звуци во стариот дел од градот,можност за шопинг во многубројните дуќани во Будва (индивидуално). Вечерта предвидена забава на плоштадот во Будва со популарниот Дино Мерлин.Дочек на Новата 2019 година на плоштад (индивидуално). Ноќевање.

01.01.2019. Појадок.Заминување за факултативно целодневен излет до Дубровник преку Тиват со траект и разгледување на стариот дел од Дубровник,можност за уживање на прекрасната филхармонија на плоштадот во Дубровник,дегустација на морска храна и вино.Тргнување за Македонија.Ноќно возење со попатни паузи.

02.01.2019. Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.

Цена:4.900 денари.(Хотел Татјана 3*-Будва)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • -автобуски превоз на дадената релација
 • -сместување на база 2 ноќевања со појадок-(шведска маса во Будва -Хотел Татјана 3* https://www.hoteltatjana.com/
 • -целодневен излет до Св.Василије Острошки
 • -организација и водство на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • -здравствено патничко осигурување(задолжително)-180 денари
 • -туристичка такса хотелска(задолжително)-2 евра од ден
 • -целодневен излет до Дубровник -10 €
 • -превоз од Долниот до Горниот Манастир Острошки-повратна 2-3 €
 • -туристичка такса за посета на Острошки-(2 евра по лице-задолжително)
 • -влезници за културно историските споменици

Опис на хотелот: Хотел Татјана 3* се наоѓа во Будва на убава локација. Хотелот има сезонски базен,паркинг, собите располагаат со тв,гардеробер, клима уред, фрижидер,балкон,вц,wi-fi бесплатно.

Тргнување од:

 • -Прилеп во 18:40-бензинска Лукоил
 • -Кавадарци во 19:30-плоштад(центар)
 • -Неготино во 19:40- паркинг кај единаесеткатница
 • -Штип во 21:00-кај Нова пошта(стадион)
 • -Велес во 21:30-на кружен кај бензинска Макпетрол
 • -Скопје во 22:15-кај Хотел Вип(саем)
 • -Струмица во 19:30-на бензинска Макпетрол(кружен)
 • -Радовиш во 20:00-на бензинска Еми Петрол

Напомена: Рок на пријавување до 23.12.2018 година.
За реализација на аранжманот потребен е минимум 40 патници,за реализација на факултативите потребен е минимум од 25 патника.

Важноста на патната исправа е лична обврска, важноста на пасошот треба да биде најмалку 3 месеца пред истекот на валидноста на патната исправа.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на Т.А.Црво Експрес

Среќни празници и среќна Нова 2019 година Ви посакува Т.А.ЦРВО ЕКСПРЕС-Штип.