ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Велигден во Будимпешта (Виена, Белград)

Прoграма на патувањето:

25.04.2019.Поаѓање во 16.00 часот преку Србија,ноќно возење со попатни одмори. 

26.04.2019.Пристигнување во Будимпешта во утринските часови,разгледување на Будимпешта со локален водич и тоа-Будим:Цитаделата,Тврдината на Кралските Палати,Црквата на Кралот Матејаш, Рибарската тврдина и др,Пешта:Споменикот на Милениумот или Плоштадот на хероите, Градскиот Парк, улиците Андраши и Ракочи,црквата Св.Стефан,мостовите на Дунав и др. Сместување во хотел.Слободно време.Крстарење со брод по Дунав(факултативно).Ноќевање. 

27.04.2019.Појадок.По појадокот целодневен факултативен излет до Виена.Разглед на градот со локален стручен водич:плоштадот Рингштрасе,палатата Хофбург,Парламентот,дворецот Белведере, Виенската опера,катердалата Св.Стефан,шарената куќа Хундервасер...Слободно време низ центарот на Виена. Враќање за Будимпешта.Вечерта посета на црква Св.Горги каде се дочекува Велигден.Ноќевање.

28.04.2019.Појадок.По појадокот пауза во шопинг центар Тропикариум (факултативно) со голем број на дуќани со разновидна роба каде се наоѓа и еден од најпознатите тропски ЗОО со разновидни животни,аквариум со ајкули и разен морски свет,чувство за тропскиот свет исполнет со прекрасна флора и фауна. Слободно време.Враќање за Македонија, попатна пауза во Белград,прошетка низ Кнез Михајлова,Калемегдан,слободно време.Ноќно возење со попатни паузи 

29.04.2019.Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.

Цена:7.400 денари.

ПРОМОТИВНА ЦЕНА: 6.900 денари - (за уплата до 01.03.2019 год.)

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • -автобуски превоз на дадената релација
  • -сместување во хотел со 3*на база 2 ноќевања со појадок во Будимпешта- www.naphotel.hu
  • -разгледување на Будимпешта со локален стручен водич
  • -лиценциран придружник на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • -здравствено патничко осигурување(задолжително)-220 денари
  • -влезница за Тропикариум(групна)-10 евра
  • -крстарење по Дунав со водич-15 евра
  • -целодневен излет до Виена и разгледување со локален водич-25 евра - наша препорака
  • -туристичка такса за сместување во Будимпешта (2,50 € по ден по особа)-задолжително
  • -влезници за културно историските споменици

 

Напомена:Рок на пријавување до 15.04.2019 година.

За реализација на аранжманот потребен е минимум 40 патници,за реализација на факултативите потребен е минимум од 25 патника.

Важноста на патната исправа е лична обврска,важноста на пасошот треба да биде најмалку 3 месеца пред истекот на валидноста на патната исправа.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на т.А.Црво Експрес