ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Велигден во Прага

Велигден во Прага(+Дрезден,Виена)

Прoграма на патувањето:

16.04.2020.Поаѓање во 10.00 часот пред Нова пошта во Штип,патуваме преку Србија,ноќно возење со попатни одмори.

17.04.2020.Пристигнување во Прага,разглед со локален водич:старохопскиот манастир, Валенштајн,Штернберг,Тоскани,новиот и стариот кралски дворец,катедралата Св.Вита, Базиликата на Св.Ѓорѓи,златната улица,карловиот мост,плоштадот на Малтешките витези, бистата на Карло 4,кралски пат,Климентиниумот,познатиот астрономски часовник-Орлој, Прашката кула... Сместување во хотел..Ноќевање.

18.04.2020.Појадок.Факултативен целодневен излет до Дрезден.Разглед на градот со водич:операта Земпер,палатата Цвигер,Богородичната црква,римокатоличката Дворска црква,палатата Ташенбер,Августовиот музеј...Враќање во Прага.Крстарење со брод (факултативно)по Влтава.Ноќевање.

19.04.2020.Појадок.Факултативен излет до познатиот бањски комплекс Карлови Вари со посета на еден од 12-те извори.Посета на најголемиот трговски шопинг центар Chodov во Чешка.Враќање во хотел.Ноќевање.

20.04.2020.Појадок.Поаѓање за Виена.Попатно пауза за шопинг во познатиот забавен центар http://www.excaliburcity.com/en/. Пристигнување во Виена,разглед на градот со водич: плоштадот Рингштрасе, палатата Хофбург,Парламентот,дворецот Белведере,Виенската опера,катердалата Св.Стефан, шарената куќа Хундервасер...Слободно време за прошетка низ центарот на Виена. Заминуваме за Македонија. Ноќно возење.

21.04.2020.Пристигнување во Македонијa.

Цена:9.500 денари.

ПРОМОТИВНА ЦЕНА: 8.800 денари - (за уплата до 15.02.2020 год.)

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • -автобуски превоз на дадената релација
  • -сместување во хотел со 3* во околината на Прага на база 3 ноќевања со појадок
  • -разгледување на Виена,Прага,Дрезден со локален стручен водич
  • -лиценциран придружник на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • -здравствено патничко осигурување(задолжително)-250 денари
  • -крстарење по Влтава со водич-15 евра
  • -посета на Карлови Вари и разглед со локален водич-20 евра
  • -целодневен разглед на Дрезден со локален водич-25 евра - наша препорака
  • -хотелска туристичка такса 2 evra од ден (2 х 3 дена =6 евра)-(задолжително)
  • -влезници за културно историските споменици

Напомена:Рок на пријавување до 10.04.2020 година.

За реализација на аранжманот потребен е минимум 40 патници,за реализација на факултативите потребен е минимум од 25 патника.

Важноста на патната исправа е лична обврска,важноста на пасошот треба да биде најмалку 3 месеца пред истекот на валидноста на патната исправа.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на т.А.Црво Експрес