ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Хотел"АРДА"3* –Несебар-Сончев Брег

Хотел “АРДА” 3* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег,на околу 200 м.од морето,во близина на Бедрум бич,на околу 600 м. од центарот на Сончев брег. Хотелот располага со 1/2 студиа и 1/2 + 1 дополнително легло,биро,телевизор со сателитска програма ,wc,бања,фрижидер, бесплатна клима,интернет(wi-fi),балкон , отворен базен, лоби бар.За гостите има бесплатен чадот и лежалка покрај базенот.Термин
Јуни

17.06-25.06.2019
24.06-02.07.2019
Јули-Август

01.07-31.08.2019
Август

31.08-07.09.2019
Број на ноќи
BB*
BB* (ноќевање, појадок)
BB*
DBL 1/2, 2+1
20€ (по лице)
26€ (по особа)
20€ (по лице)
АПП (со 1 спална)+2 дополнителни легла
60€ (апартман)
78€ (цена за апартман)
60€ (апартман)
2 возрасен 1 дете под 12 год.-30% на дополнително легло
доплата за вечера за возрасни +9€
доплата за вечера за дете под 12 години + 5€
HB 35 €-(возрасни)
HB 18 €-(дете под 12 год.) (на дополнително легло)

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - За сингл соба се доплатува +80% од регуларната цена за сместувањето во хотелот
 •  - Интернет бесплатен има во холот на хотелот,во собите wi-fi со доплата(зависно за колку денови ке купите)
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 • Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2019
  Поаѓање од Сончев Брег:
  13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)