ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Хотел"Авалон"3* –Сончев Брег

Хотел “Авалон” 3* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег,на околу 300 м.од плажата и близу дискотеката Гранд Арена.Хотелот располага со 1/2 студиа и АПП 2+1 со една спална ,550 легла,биро,телевизор со сателитска програма ,wc,бања,фрижидер,бесплатна клима,интернет(wi-fi),балкон ,отворен базен,спортски центар. За гостите има бесплатен чадор покрај базенот.
Хотелот работи на ALL Inclusive(се вклучено).Термин
Јуни

24.06-09.07.2019
Јули-Август

10.07-23.08.2019
Август

24.08-31.08.2019
Број на ноќи
* All Inclusive (се вклучено)
* All Inclusive (се вклучено)
* All Inclusive (се вклучено)
DBL 1/2 (без кујна)
40€ (по особа)
50€ (по особа)
40€ (по особа)
АПП 2+1 со една спална со кујна
130€ (за апартман)
150€ (за апартман)
130€ (за апартман)
2 возрасни 1 дете под 6 год.-50%
2 возрасни 1 дете под 6-12 год.-30%
(појадок,ручек,ужинки,вечера,
бесплатни пијалоци од 10-22)

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 •  - Интернет(WI-FI) се доплатува на лице место на рецепција.

Во висока сезона од 10.07-23.08.2019 година задолжително е резервацијата да биде најмалку 5 ноќевања.
Задолжителна доплата:депозит од 100 лева се остава на самото доаѓање на рецепција за евентуални настанати штети-парите се враќаат на крајот на престојот.

Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2019
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)