ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Хостел"Coral City"2* –Сончев Брег

Хостел “Корал Сити” 2* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег,во строгиот центар на Сончев Брег на околу 120 м.од плажата ,спрема Хотел Кубан,веднаш до главната автобуска постројкап.Хотелот располага со 1/2 студиа,2+1 и студио 2+2 со една спална, ресторан ,биро,телевизор со сателитска програма ,сопствено wc, бања, фрижидер,бесплатна клима,интернет(wi-fi) кај рецепција бесплатно,интернет во собите со доплата од 2,50 евра од ден,балкон.Термин
Јуни

17.06-25.06.2018
24.06-02.07.2018
Јули-Август

2.07-23.08.2018
Август

24.08-31.08.2018
30.08-07.09.2018
Број на ноќи
*
*
*
DBL 1/2 , 2+1-(за две особи+дополнително легло)
20€
25€
18€
1/3-(за три особи)
18€
20€
16€
студио 1/4 –(за 4 особи)
16€
18€
14€
АПП 2+2 –(за 4 или 5 особи,една спална,едно купатило)
19€
19€
17€
АПП(4+2)-(за 6 особи,две спални,две купатила)
14€
16€
14€
2 возрасен 1 дете под 6 год.-50%
доплата за појадок + 7 €, дете до 12 год. + 5 €
доплата за појадок и вечера + 15€, дете до 12 год.+ 9€

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Дете до 4 години кое не користи услуги бесплатно
 •  - Семејство со дете до 7 години на доплнително легло плаќа -50 %
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 •  - Интернет(WI-FI) се доплатува на лице место на рецепција.

Во висока сезона од 10.07-23.08.2018 година задолжително е резервацијата да биде најмалку 5 ноќевања.

Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2018
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)