ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Хотел"Делфин"3* –Сончев Брег

Хотел “Делфин” 3* се наоѓа на убава локација во јужниот дел на Сончев Брег,на околу 50 м.од плажата и околу 1700 м.од Хотел Кубан во Сончев Брег.Хотелот располага со 1/2 студиа и 1/2 + 1 дополнително легло ,биро,телевизор со сателитска програма ,wc,бања,фрижидер,бесплатна клима,интернет(wi-fi) со доплата,балкон комплетно сите соби се со поглед на море ,отворен базен,спортски центар. Хотелот работи на ВВ(појадок),НВ(полупансион),FB(полнпансин) така да појадокот и вечерата се шведска маса, ручекот е на дневно мени.Термин
Јуни

24.06-02.07.2019
Јули-Август

01.07-23.08.2019
Август

24.08-31.09.2019
Број на ноќи
ВВ * HB * FB *
ВВ * HB * FB *
(појадок)-(полупансион)-(полнпансион)
ВВ * HB * FB *
DBL 1/2, 2+1
25€ 32€ 36€
30€ 36€ 42 €
25€ 32€ 36€
TRPL 1/3
25€ 32€ 36€
30€ 36€ 42 €
25€ 32€ 36€
SGL
40€ - (ВВ,појадок)
56€ - (ВВ,појадок)
40€ - (ВВ,појадок)
Дете до 2 год.бесплатно сместување
Дете до 12 години попуст-50%

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - Интернетот е бесплатен во лоби барот во хотелот а во собите се наплатува на рецепција
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2019
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)