Хотел “Фамили Романтик” 3* –Сончев Брег

Хотел “Фамили Романтик” 3* се наоѓа во централниот дел на Сончев Брег,на 150 м.од Хотел Кубан и 400 м.од плажа, на 100 метра од популарниот ресторан Џани и на 200 метри од дискотека Маниа. Хотелот располага со 1/2, 1/2 +1 студиа, биро,телевизор со сателитска програма, мини бар, телефон, wc, бања со фен, фрижидер, бесплатна клима, бесплатен интернет (wi-fi), балкон со масичка и столчиња, базен со бесплатни лежалки, паркингТермин
Јуни

19.06-27.06.2021
26.06-04.07.2021
Јули-Август

03.07-11.07.2021
10.07-18.07.2021
17.07-25.07.2021
24.07-01.08.2021
31.07-08.08.2021
07.08-15.08.2021
14.08-22.08.2021
Септември

21.08-29.08.2021
28.08-06.09.2021
04.09-12.09.2021
Број на ноќи
7
NB-(само ноќевање)
NB-(само ноќевање)
NB-(само ноќевање)
1/2 студио, 1/2 + 1 студио
112€ (по особа+превоз) -NВ
140€ (по особа+превоз) -NВ
112€ (по особа+превоз) -NВ
попуст за дете до 8 год. бесплатно
попуст за дете од 8 до 12 год. - 50%

НАПОМЕНА

 •  - Цените се дадени по особа на база ноќевање без вклучен превоз
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - За сингл соба се доплатува +80% од регуларната цена за сместувањето во хотелот
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 55€ за возрасни / 40€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот по локално време;
Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секоја сабота поаѓање, секоја недела враќање-2021
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)