ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Хотел"Лагуна Парк & Аква Клуб "4* –Сончев Брег

Хотел “Лагуна Парк & аква Клуб” 4* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег,на околу 300 м.од плажата и близу дискотеката Гранд Арена,во добар центар на разни барови,дискотеки,забави.Хотелот располага со 1/2 студиа и АПП 2+1 со една спална ,760 легла,биро,телевизор со сателитска програма ,wc,бања,фрижидер,бесплатна клима,интернет(wi-fi) во холот-во собите е со доплата,балкон ,отворени 5 базени(3 базени за возрасни,2 базени за деца),аква парк,водени игри,релакс зона,детски клуб,спа центар,масажи,турска бања,парна бања,фитнес зона,2 бара покрај базените,билиард,лоби бар,спортски центар. За гостите има бесплатен чадор покрај базенот.

Хотелот работи на ALL Inclusive(се вклучено).

Појадок-(шведска маса),од 07.00-10.00 часот.

Ручек-од 12.00-14.00 часот.

Вечера-од 18.00-21.00 часот.(детско мени,вегетерианско мени)

Тематични вечери-2 пати во неделата-(ресторан од 18.00-21.00 часот со вечера италианска кујна,вклучува бесплатни безалкохолни пијалоци,пиво,вино,пица,хот дог,бургери,сладоледи)

Лоби бар од 10.00-23.00 часот-(вклучува бесплатни безалкохолни пијалоци,пиво,вино,бугарски алкохол,слатки,топли пијалоци од 10-18.00 ч.)Термин
Јуни

24.06-01.07.2019
Јули-Август

02.07-23.08.2019
Август

31.08-07.09.2019
Број на ноќи
* ALL Inclusive(се вклучено)
* ALL Inclusive(се вклучено)
* ALL Inclusive(се вклучено)
DBL 1/2
40€ -(по особа)
75€ -(по особа)
40€ -(по особа)
АПП 2+1 со една спална, АПП 2+2 со една спална
80€ -( по особа)
80€ -( по особа)
130€ -( по особа)
2 деца со 1 возрасен-1 дете-100% гратис, 2 дете редовно
дете под 12 год.во 1/2 соба-100%-(комплет гратис)-на дополнително
дете под 12 год.во апартман-50%- на дополнително легло

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 10 години во кревет на развлекување ;
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 •  - Интернет(WI-FI) се доплатува на лице место на рецепција
Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2019
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)