Хотел"Риор" 3* –Сончев Брег

Хотел “Риор” 3* се наоѓа во централниот дел на Сончев Брег, на 100 м.од Хотел Кубан и 300 м.од плажа. Хотелот (комплексот) располага со 1/2, 1/3, 2+2 студиа, АПП 1/4 , 1/5 со мини кујни, биро, телевизор со сателитска програма, мини бар, телефон, wc, бања, фрижидер, бесплатна клима, интернет (wi-fi), балкон со масичка и столчиња, мал базен со бесплатни лежалки. Во самиот хотел има сопствен ресторан кој на гостите им нуди одлични специјалитети, за време на викенди во ресторанот нуди забава со локални групи во живо .Термини
Јуни

17.06-25.06.2023
24.06-02.07.2023
Јули

01.07.2023
05.07.2023
09.07.2023
11.07.2023
13.07.2023
15.07.2023
17.07.2023
19.07.2023
21.07.2023
23.07.2023
25.07.2023
27.07.2023
29.07.2023
31.07.2023
Август

02.08.2023
04.08.2023
06.08.2023
08.08.2023
10.08.2023
12.08.2023
14.08.2023
16.08.2023
18.08.2023
20.08.2023
22.08.2023
24.08.2023
26.08.2023
Септември

02.09-10.09.2023
ВB *-(ноќевање, појадок)
HB *-(полупансион)
ВB *-(ноќевање, појадок)
HB *-(полупансион)
ВB *-(ноќевање, појадок)
HB *-(полупансион)
ВB *-(ноќевање, појадок)
HB *-(полупансион)
1/2 студио, 1/3 студио, 1/4 студио-(без кујна) АПП 2+2, АПП 2+3
25 € -ВВ
28 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -ВВ
28 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -ВВ
25 € -ВВ
1/2 студио, 1/3 студио, 1/4 студио-(без кујна) АПП 2+2, АПП 2+3
33 €-НВ
38 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -НВ
38 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -НВ
33 €-НВ
АПП 4+2, АПП 5+2, АПП 6+2 - (со мини кујна)
24 € -ВВ
27 €-(по особа по ноќевање,+ превоз) -ВВ
27 €-(по особа по ноќевање,+ превоз) -ВВ
24 € -ВВ
АПП 4+2, АПП 5+2, АПП 6+2 - (со мини кујна)
32 € -НВ
35 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -НВ
35 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -НВ
32 € -НВ
попуст за дете до 2 год.бесплатно,до 12 год.-50%

НАПОМЕНА

 •  - Цените се дадени по особа, по ден на база нокевање со појадок (ВВ) или нокевање со појадок и вечера(НВ) без вклучен превоз
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет на развлекување
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 60€ за возрасни / 50€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 50€ за возрасни / 40€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, собите се напуштаат во 08:00 часот, а се примаат после 14:00 часот по локално време.
 • Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, поаѓање јули непарни дати, поаѓање август парни дати- 2023
  Поаѓање од Сончев Брег:
  12:30 по МК време / 13:30 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)