ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Комплекс-Хотел"РИВА"-3* 4* –Сончев Брег

Хотел “РИВА” 3* ,4*се наоѓа на убава локација во Сончев Брег на околу 120 м.од плажата,400 м. од полицијата,100 м.од пешачката зона на паркот.Хотелот располага со 1/2 ,1/3 студиа,2+1 студиа,2+2 студиа , биро,телевизор со сателитска програма,мини бар,телефон,wc, бања,фрижидер, бесплатна клима,интернет(wi-fi),отворен базен,детски кат во паркот,детски базен,балкон,лоби бар,ресторан со богато мени.Хотелот работи на услуга (ALL) - во двата хотела 3*и 4*. Во самиот комплекс има трговски центар со разна роба:зеленчук,овошје,пијалок,храна,брза храна,аптека,труски ресторан,дукан за детска роба,дукани за плажа...Термин
Јуни

24.06-05.07.2019
Јули-Август

06.07-23.08.2019
Август

24.08-31.08.2019
Број на ноќи
ALL*
ALL* (се вклучено)
ALL
РИВА 3*- DBL 1/2, 1/3 , 2+1 , 2+2 студио
37€ (по особа)
46€ (по особа)
37€ (по особа)
РИВА ПАРК 4*- DBL 1/2, 1/3 , 2+1 , 2+2 студио
46€ (по особа)
52€ (по особа)
46€ (по особа)
возрасен на дополнително легло 80 %-на допол.легло
1 возрасен+2 деца до 12 год.-попуст-(2 х 50 %)-до 2 год.бесплатно
(вклучува вино,пиво,безалкохолни напитоци,локални пијалоци,кафе,млеко,коктели,сладоледи)

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет на база ALL- без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Интернет бесплатен има во холот на хотелот,во собите wi-fi со доплата(зависно за колку денови ке купите).
 •  - Паркинг приватен на хотелот со доплата од 10 евра на ден.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 • Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2019
  Поаѓање од Сончев Брег:
  13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)