ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Хотел"Славјански"3* –Несебар-Сончев Брег

Хотел “Славјански” 3* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег,на околу 50 м.од морето,на околу 500 метри од Orange диско ,на околу 1600 м. од центарот на Сончев брег(од Хотел Кубан). Хотелот располага со 1/2 студиа и 1/2 + 1 дополнително легло,АПП 2+2,биро,телевизор со сателитска програма , wc,бања,фрижидер, бесплатна клима,интернет(wi-fi),балкон , отворен базен, лоби бар.За гостите има бесплатен чадот и лежалка покрај базенот. Интернетот(wi-fi) има во целиот комплекс кој е гратис за време на престојот.Термин
Јуни

17.06-25.06.2019
24.06-02.07.2019
Јули-Август

01.07-31.08.2019
Август

31.08-07.09.2019
Број на ноќи
BB*
BB* (ноќевање со појадок)
BB*
DBL 1/2, 2+1
26€ (по лице)
30€ (цена по особа)
26€ (по лице)
АПП (со 1 спална)+2 дополнителни легла
80€ (по лице)
90€ (цена за апартман)
80€ (апартман)
2 возрасен 1 дете под 12 год.-30% на дополнително легло
доплата за вечера за возрасни +9€
доплата за вечера за дете под 12 години + 5€
HB 39 €-(возрасни)
HB 20 €-(дете под 12 год.) (на дополнително легло)

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - За сингл соба се доплатува +80% од регуларната цена за сместувањето во хотелот.
 •  - Интернет бесплатен има во холот на хотелот,во собите wi-fi со доплата(зависно за колку денови ке купите)
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 • Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2019
  Поаѓање од Сончев Брег:
  13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)