ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Хотел"Summer Dreams"3* –Сончев Брег

Хотел “Summer Dreams” 3* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег,на околу 250 м.од плажата .Хотелот располага со 1/2 студиа и АПП 2+2 со една спална и комплетна кујна,550 легла,биро,телевизор со сателитска програма ,wc,бања,фрижидер,бесплатна клима,интернет(wi-fi),балкон , отворен базен,простор за деца,бар околу базенот,спортски центар. За гостите има бесплатен чадор покрај базенот.Термин
Јуни

24.06-09.07.2020
Јули-Август

10.07-23.08.2020
Август

24.08-31.08.2020
Број на ноќи
*
*
*
DBL 1/2 (без кујна)
20€ (по апартман)
22€ (по апартман)
20€ (по апартман)
АПП 2+2 со една спална со кујна-(макс.4 возрасни)
60€ (по апартман)
70€ (по апартман)
60€ (по апартман)
АПП 4+2 со една спална со кујна-(макс.6 возрасни)
70€ (по апартман)
93€ (по апартман)
70€ (по апартман)
2 возрасни 1 дете под 3 год. бесплатно
(бебешко креветче) - на ден
+6 €
+6 €
+6 €

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 •  - Интернет(WI-FI) се доплатува на лице место на рецепција.

Во висока сезона од 10.07-23.08.2020 година задолжително е резервацијата да биде најмалку 5 ноќевања.
Задолжителна доплата:депозит од 100 лева за 1/2, или 200 лева се остава на самото доаѓање на рецепција за евентуални настанати штети-парите се враќаат на крајот на престојот.

Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2020
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)