Хотел "Sunny Dreams" 3* –Сончев Брег

Хотел “Sunny Dreams” 3* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег, на околу 350 м.од плажата, во близина на комплексот Голден Дримс , на плоштад со 2100 метри квадратни. Хотелот располага со 1/2 студиа и АПП 2+2 со една спална и комплетна кујна, 56 апартмани, биро, телевизор со сателитска програма , wc, бања, фрижидер, бесплатна клима, интернет(wi-fi) со доплата, балкон , отворен базен, простор за деца, бар околу базенот, спортски центар. За гостите има бесплатен чадор покрај базенот.Термин
Јуни

19.06-27.06.2021
Јули-Август

26.06-04.07.2021
03.07-11.07.2021
10.07-18.07.2021
17.07-25.07.2021
24.07-01.08.2021
31.07-08.08.2021
07.08-15.08.2021
14.08-22.08.2021
21.08-29.08.2021
28.08-06.09.2021
Септември

04.09-12.09.2021
Број на ноќи
7
7
7
DBL 1/2 (без кујна)
154€ (по особа + превоз)
168€ (по особа + превоз)
154€ (по особа + превоз)
АПП 2+2 со една спална со кујна-(макс.3 возрасни)
420€ (по апартман + превоз)
455€ (по апартман + превоз)
420€ (по апартман + превоз)
2 возрасни 1 дете под 3 год. бесплатно
(бебешко креветче) - на ден
+6 €
+6 €
+6 €

НАПОМЕНА

 •  - Цените се дадени на база ноќевање без вклучен превоз за 7 дена;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 55€ за возрасни / 40€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот по локално време;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 •  - Интернет(WI-FI) се доплатува на лице место на рецепција: 3 дена-5 €, 5 дена-7 €, 7 дена-10 €.

Задолжителна доплата:депозит од 100 лева за 1/2, или 200 лева се остава на самото доаѓање на рецепција за евентуални настанати штети-парите се враќаат на крајот на престојот.

Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секоја сабота поаѓање, секоја недела враќање-2021
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)