ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Велигден во Прага

Велигден во Прага(+Дрезден,Виена)

Прoграма на патувањето:

05.04.2018.Поаѓање во 12.00 часот пред Нова пошта во Штип,патуваме преку Србија,ноќно возење со попатни одмори.

06.04.2018.Пристигнување во Прага,разглед со локален водич:старохопскиот манастир, Валенштајн,Штернберг,Тоскани,новиот и стариот кралски дворец,катедралата Св.Вита, Базиликата на Св.Ѓорѓи,златната улица,карловиот мост,плоштадот на Малтешките витези, бистата на Карло 4,кралски пат,Климентиниумот,познатиот астрономски часовник-Орлој, Прашката кула... Сместување во хотел..Ноќевање.

07.04.2018.Појадок.Факултативен целодневен излет до Дрезден.Разглед на градот со водич:операта Земпер,палатата Цвигер,Богородичната црква,римокатоличката Дворска црква,палатата Ташенбер,Августовиот музеј...Враќање во Прага.Крстарење со брод (факултативно)по Влтава.Ноќевање.

08.04.2018.Појадок.Факултативен излет до познатиот бањски комплекс Карлови Вари со посета на еден од 12-те извори.Посета на најголемиот трговски шопинг центар Chodov во Чешка.Враќање во хотел.Ноќевање.

09.04.2018.Појадок.Поаѓање за Виена.Попатно пауза за шопинг во познатиот забавен центар http://www.excaliburcity.com/en/. Пристигнување во Виена,разглед на градот со водич: плоштадот Рингштрасе, палатата Хофбург,Парламентот,дворецот Белведере,Виенската опера,катердалата Св.Стефан, шарената куќа Хундервасер...Слободно време за прошетка низ центарот на Виена. Заминуваме за Македонија. Ноќно возење.

10.04.2018.Пристигнување во Македонија во утринските часови.

Цена:6.990 денари.

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • -автобуски превоз на дадената релација
  • -сместување во хотел со 3*на база 3 ноќевања со појадок во Прага http://hotelaura.cz/
  • -разгледување на Виена,Прага,Дрезден со локален стручен водич
  • -лиценциран придружник на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • -здравствено патничко осигурување(задолжително)-180 денари
  • -крстарење по Влтава со водич-10 евра
  • -посета на Карлови Вари и разглед со локален водич-20 евра
  • -целодневен разглед на Дрезден со локален водич-25 евра
  • -влезници за културно историските споменици

Напомена:Рок на пријавување до 30.03.2018 година.

За реализација на аранжманот потребен е минимум 40 патници,за реализација на факултативите потребен е минимум од 25 патника.

Важноста на патната исправа е лична обврска,важноста на пасошот треба да биде најмалку 3 месеца пред истекот на валидноста на патната исправа.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на т.А.Црво Експрес