ПАТУВАЈТЕ СО НАСМЕВКА И СТИЛ
Вила "Дани" -Несебар

Вила “Дани” се наоѓа во централниот нов дел на Несебар, нa oколу 200 m oд плажа. Располага со 1/2,1/3 студија ,2+2 апартмани со редовни легла, како и дополнително легло на развлекување,бесплатна клима во некои соби,бесплатен интернет wi-fi,фрижидер, wc,тоалет, ТВ , гардеробер, сушара, балкони со масичка со столчиња...Термин
Јули-Август

01.07-31.08.2018
Број на ноќи
*
1/2-без клима,вентилатор
11€- по особа
1/3 студио-без клима,вентилатор
11€- по особа
2+2 апартмани-без клима,приземје,со кујна
42€-за апартман
2+2 апартмани-со клима,со кујна
50€-за апартман

НАПОМЕНА

 •  - Цените со * се дадени за наем на кревет без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 •  - Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот, постелините се менуваат на 5 дена;
Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2018
Град на поаѓање
Место на поаѓање
Време на поаѓање
Прилеп:
(бензиска Лукоил)
17:15 h
Кавадарци:
(плоштад)
18:15 h
Неготино:
(единаесеткатница)
18:30 h
Велес:
(на кружен кај бензинска Макпетрол)
19:15 h
Овче Поле:
(постројка на пат кон Штип)
19:45 h
Струмица:
(бензинска Макпетрол-кружен)
18:45 h
Радовиш:
(бензиска, Лукоил)
19:15 h
Штип:
(Нова Пошта-стадион)
20:30 h
Кочани:
(автобуска горе-постројка)
21:00 h
Виница:
(Превалец-пат)
21:05 h
Мак.Каменица:
(центар)
21:25 h
Делчево:
(пред менувачницата)
22:00 h
Скопје:
(на паркингот кај хотел Вип)
18:15 h
Куманово:
(пред салата)
19:00 h
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)
Поаѓање од Несебар:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Феста Панорама)
Поаѓање од Старо Поморие:
13:30 по МК време / 14:30 по БГ. време (кај автобуската станица)
Поаѓање од Ново Поморие:
13:40 по МК време / 14:40 по БГ. време (кај автобуската станица)
Поаѓање од Бургас:
14:00 по МК време / 15:00 по БГ. време (на бензинската OMV,во близина на Метро)