Хотел "Fenal Mar" - Лорет Де Мар

од 940 € по лице за даден период

Имате се што Ви треба за да уживате во одмор полн со релаксација во средина која Ви нуди беспрекорно уживање. Удобни соби, базен, ресторан со шведска маса со тераса, бар, бесплатен Wi-Fi, сместување за домашните миленичиња и другарчиња... Хотелот Фенал Мар располага со голем број на удобности кои ќе го претворат Вашиот престој во многу пријатно доживување.

Ресторанот Fenal Mar е ресторан со шведска маса со голем број на континентални и интернационални јадења.

ДАТУМ: 20.06 – 20.09.2024
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: минимум 7 – 9 ноќи
ДЕСТИНАЦИЈА: Лорет Де Мар – Шпанија
ТРАНСПОРТ: Авион
ЦЕНИ ЗА ЈУНИ:
20.06 – 28.06 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1045 € , Редовна цена: 1185 € )
28.06 – 05.07
по лице за дадениот период ( Рана резервација: 940 € , Редовна цена: 1105 € )
ЦЕНИ ЗА ЈУЛИ:
05.07 – 12.07 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 995 € , Редовна цена: 1165 € )
12.07 – 20.07
по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1075 € , Редовна цена: 1210 € )
20.07 – 29.07
по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1150 € , Редовна цена: 1260 € )
26.07 – 04.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1150 € , Редовна цена: 1260 € )
29.07 – 05.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1030 € , Редовна цена: 1205 € )
ЦЕНИ ЗА АВГУСТ:
03.08 – 11.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1095 € , Редовна цена: 1235 € )
05.08 – 12.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1030 € , Редовна цена: 1195 € )
10.08 – 18.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1095 € , Редовна цена: 1235 € )
12.08 – 21.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1150 € , Редовна цена: 1260 € )
22.08 – 30.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1110 € , Редовна цена: 1220 € )
ЦЕНИ ЗА СЕПТЕМВРИ:
30.08 – 06.09 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 955 € , Редовна цена: 1130 € )
06.09 – 13.09 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 945 € , Редовна цена: 1095 € )
13.09 – 20.09 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 940 € , Редовна цена: 1060 € )
*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период. *Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса info@crvoexpress.com.mk или на телефон +389 75 462 658.Book NOW or Request more information on: +389 75 462 658 or info@crvoexpress.com.mk

Во цената е вклучено:

Во цената не е вклучено:

Забелешки:

1. Барселона Панорамика
Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик – панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.
Времетраење: 4 часа
2. Аквариум Барселона
Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.
Времетраење: 1.5 часа
3. Камп Ноу
Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата?
 • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
 • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
 • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселона

 • Времетраење: 1.5 часа
  4. Музеј Дали + Георна
  Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија. Музеј на Дали – е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали. Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.
  Времетраење: 7 часа
  5. Монсерат
  Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.
  Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.
  6. Порт Авентура
  Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.
  Времетраење: 8 часа

  Контактирајте нѐ

  Please enable JavaScript in your browser to complete this form.