Посетете ја Шпанија - место створено за забава и незаборавни моменти

599 € по лице

Возбудени сме што можеме да ви понудиме незаборавен летен одмор каде што ќе добиете можност да посетите повеќе од 10 европски градови, да ја истражите нивната историја, култура и знаменитости. Од раздвижените улици на Монте Карло до шармантните канали на Венеција, ќе можете да уживате во најубавите и највозбудливите места во Европа.

Доколку сте прв пат во Шпанија и на оваа наша авантура тврдиме дека ќе имате незаборавни 2 недели. Првиот страв секогаш е долгото автобуско патување, но тука нашиот водич, искусните возачи,многуте попатни паузи, посетата на прекрасните попатни локации ќе Ве натераат патувањето да Ви биде задоволство.

Земјата на Сангријата, Коридата, фудбалот, преубавата и егзотична Шпанија Ве очекува.

Не ја пропуштајте оваа неверојатна можност да стекнете доживотни спомени. Придружете ни се за најдоброто лето во вашиот живот!

ДАТУМ: ВТО 25-Јуни-2024 – НЕД 07-Јули-2024
ДЕСТИНАЦИЈА: Шпанија
СМЕСТУВАЊЕ: Хотел 4* полн пансион ( појадок,ручек, вечера )
ЦЕНА: 599 € – рана разервација и 650 € – редовна цена
ТУРИСТИЧКА ТАКСА: 1,5 евра на ден за лица постари од 16 години
ПОСЛЕДЕН РОК ЗА АПЛИЦИРАЊЕ: 25.05.2024
*Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса info@crvoexpress.com.mk или на телефон +389 75 462 658.Book NOW or Request more information on: +389 75 462 658 or info@crvoexpress.com.mk
ДЕН 1
13:30 Поаѓање кон Италија и ноќно возење. Скопје – Белград – Загреб – Венеција.
ДЕН 2
08:30 Пристигнување претпладне. Факултативна посета на Венеција со брод (Плоштадот с. Марко, мостот Риалто, Големиот канал и др.) 15:00 Сместување во хотел и ноќевање.
ДЕН 3
09:00 Појадок. По појадокот поаѓање за Верона и разглед на нејзините знаменитости. 16:00 Продолжување на патувањето кон Шпанија. Ноќно возење 22:00 Попатно застанувње и прошетка на Ница.
ДЕН 4
09:30 Пристигнување во Шпанија 14:00 Сместување во Хотел и Ручек 19:00 Вечера, објаснување на основните правила и кратко запознавање со градот и програмата на кампот.
ДЕН 4ти до 10ти ден
Престој и уживање во убавините на Коста Брава. Користење на слободно време и можност за безброј активности.
ДЕН 10
08:00 Појадок , и одјавување од хотел. Поаѓање и патување кон Кан. 15:00 Пристигнување и прошетка низ Кан 18:00 Поаѓање за Монако и Монте Карло. Уживање во магијата и луксузот од Монако до доцните вечерни часови. 00:00 Поаѓање кон Милано.
ДЕН 11
09:00 Пристигнување во Милано и слободно време во Центарот 14:00 Сместување во Хотел 18:00 Вечерен разглед на Милано.
ДЕН 12
09:00 Појадок 13:00 Одјавување од хотел и тргнување за Македонија.
ДЕН 13
09:00 Пристигнување во Штип.

Цената вклучува:

Цената не вклучува:

Важна напомена:

1. Барселона Панорамика
Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик – панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.
Времетраење: 4 часа
2. Аквариум Барселона
Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.
Времетраење: 1.5 часа
3. Камп Ноу
Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата?
 • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
 • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
 • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселона

 • Времетраење: 1.5 часа
  4. Музеј Дали + Георна
  Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија. Музеј на Дали – е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали. Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.
  Времетраење: 7 часа
  5. Монсерат
  Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.
  Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.
  6. Порт Авентура
  Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.
  Времетраење: 8 часа

  Контактирајте нѐ

  Please enable JavaScript in your browser to complete this form.