Вила "Царевец" - Несебар

Вила “Царевец” се наоѓа во новиот дел на Несебар, нa oколу 300 m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, 1/2+1 дополнително легло на развлекување. На спрат се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, шпорет, фрижидер, перална за алишта), тоалет, крпи за лице и тело, ТВ , бесплатен интернет wi-fi, гардеробер, сушара, балкони со масичка со столчиња...

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице, по ноќевање без вклучен превоз; или за апартман + доплата за превоз
 • Можност да бираат патниците колку ноќевања сакаат да имат-(може да бидат 6, 8, 10, 12, 14 ..... ноќевања
 • Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот  капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО; Дете до 10 години на дополнително легло има попуст -50 % од цената.
 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Превоз од Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /. Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево.
 • Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /. Скопје/ Куманово / Штип.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Доплата за превоз повратен билет- 60 € за возрасни / 50 € за деца  до 12 год. Деца до 2 год - бесплатно (без седиште).
 • Доплата за превоз билет во еден правец- 50 € за возрасни / 40 € за деца  до 12 год. Деца до 2 год - бесплатно (без седиште).
 • Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса) - 2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот, постелините се менуваат на 5 дена;

Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, поаѓање јули непарни дати, поаѓање август парни дати- 2024

Контактирајте нѐ

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.