Комплекс - Хотел "Континентал"- Сончев Брег

Хотел “Континентал” 3* ,3 +*се наоѓа  на убава локација во Сончев Брег на околу 150 м од дискотеката Лазур,на околу 300 м.од плажата. Хотелот располага со 1/2 , 1/3 студиа, 2+2 студиа , биро, телевизор со сателитска програма, мини бар, телефон, wc, бања, фрижидер, бесплатна клима, интернет(wi-fi), отворен базен, балкон. Хотелот работи на услуга BB, HB- шведска маса-појадок во комплексот во двата хотела 3*и 3+*.

НАПОМЕНА

 • Цените  се дадени по особа на база нокевање со појадок (ВВ), нокевање со појадок и вечера(НВ), нокевање со вклучено се (ALL) без вклучен превоз.
 • За доплата за полупансион (HB) е вклучено вино,пиво,безалкохолни пијалоци само за време на вечера.
 • Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /. Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /. Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Доплата за превоз повратен билет - 60 € за возрасни / 50 € за деца  до 12 год. Деца до 2 год - бесплатно (без седиште).
 • Доплата за превоз билет во еден правец - 50 € за возрасни / 40 € за деца  до 12 год. Деца до 2 год - бесплатно (без седиште).
 • Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса) - 2 € од особа-(задолжително) - за целиот престој.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа.
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот по локално време.
 • Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.

Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, поаѓање јули непарни дати, поаѓање август парни дати- 2024

Поаѓање од Сончев Брег:   12:30 по МК време / 13:30 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)

Контактирајте нѐ

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.