Хотел "Mariner" - Лорет Де Мар

од 985 € по лице за даден период

Хотел Маринер 4* е место кое нуди модерни, климатизирани соби со приватни балкони. Сместен во Лорет де Мар, хотелот е на само 50 метри од плажата и располага со свој сопствен отворен приватен базен.

Собите кои нудат пријатна и топла атмосфера се декоративно уредени и имаат сатетелитски приклучок и можност за гледање на некоја од вашите омилени Тв серии. Балконите нудат поглед кон мореето. Секоја од бањите се опремени со крпи за редовно користење и менување на истите и фен. WiFi услугата е достапна но, со одредена доплата за истата.

Ресторанот Маринер е ресторан со богат избор на шведска маса со голем број на континентална и интернационална храна. Навечер има музика во живо, а еднаш неделно имаат и тематска вечер со регионална храна и музика. Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

ДАТУМ: 20.06 – 20.09.2024
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: минимум 7 – 9 ноќи
ДЕСТИНАЦИЈА: Лорет Де Мар – Шпанија
ТРАНСПОРТ: Авион
ЦЕНИ ЗА ЈУНИ:
20.06 – 28.06 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1095 € , Редовна цена: 1235 € )
28.06 – 05.07
по лице за дадениот период ( Рана резервација: 985 € , Редовна цена: 1135 € )
ЦЕНИ ЗА ЈУЛИ:
05.07 – 12.07 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1045 € , Редовна цена: 1195 € )
12.07 – 20.07
по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1115 € , Редовна цена: 1265 € )
20.07 – 29.07
по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1195 € , Редовна цена: 1290 € )
26.07 – 04.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1195 € , Редовна цена: 1290 € )
29.07 – 05.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1095 € , Редовна цена: 1235 € )
ЦЕНИ ЗА АВГУСТ:
03.08 – 11.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1145 € , Редовна цена: 1295 € )
05.08 – 12.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1095 € , Редовна цена: 1235 € )
10.08 – 18.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1145 € , Редовна цена: 1295 € )
12.08 – 21.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1195 € , Редовна цена: 1290 € )
22.08 – 30.08 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1155 € , Редовна цена: 1250 € )
ЦЕНИ ЗА СЕПТЕМВРИ:
30.08 – 06.09 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 1020 € , Редовна цена: 1160 € )
06.09 – 13.09 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 985 € , Редовна цена: 1135 € )
13.09 – 20.09 по лице за дадениот период ( Рана резервација: 945 € , Редовна цена: 1090 € )
*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период. *Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса info@crvoexpress.com.mk или на телефон +389 75 462 658.Book NOW or Request more information on: +389 75 462 658 or info@crvoexpress.com.mk

Во цената е вклучено:

Во цената не е вклучено:

Забелешки:

1. Барселона Панорамика
Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик – панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.
Времетраење: 4 часа
2. Аквариум Барселона
Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.
Времетраење: 1.5 часа
3. Камп Ноу
Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата?
 • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
 • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
 • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселона

 • Времетраење: 1.5 часа
  4. Музеј Дали + Георна
  Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија. Музеј на Дали – е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали. Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.
  Времетраење: 7 часа
  5. Монсерат
  Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.
  Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.
  6. Порт Авентура
  Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.
  Времетраење: 8 часа

  Контактирајте нѐ

  Please enable JavaScript in your browser to complete this form.