Комплекс-Хотел"Континентал"-3*,3+*–Сончев Брег

Хотел “Континентал” 3* ,3 +*се наоѓа на убава локација во Сончев Брег на околу 150 м од дискотеката Лазур,на околу 300 м.од плажата. Хотелот располага со 1/2 , 1/3 студиа, 2+2 студиа , биро, телевизор со сателитска програма, мини бар, телефон, wc, бања, фрижидер, бесплатна клима, интернет(wi-fi), отворен базен, балкон. Хотелот работи на услуга BB, HB- шведска маса-појадок во комплексот во двата хотела 3*и 3+*.Термини
Јуни

17.06-25.06.2023
24.06-02.07.2023
Јули

01.07.2023
05.07.2023
09.07.2023
11.07.2023
13.07.2023
15.07.2023
17.07.2023
19.07.2023
21.07.2023
23.07.2023
25.07.2023
27.07.2023
29.07.2023
31.07.2023
Август

02.08.2023
04.08.2023
06.08.2023
08.08.2023
10.08.2023
12.08.2023
14.08.2023
16.08.2023
18.08.2023
20.08.2023
22.08.2023
24.08.2023
26.08.2023
Септември

02.09-10.09.2023
Бр. ноќи 7
ВВ, HB
BB (ноќевање, појадок)
HB-(полупансион)
BB (ноќевање, појадок)
HB-(полупансион)
ВВ, HB
Континентал 3*- DBL 1/2, 1/3 , ВВ-(ноќевање,појадок)
27 € -ВВ
30 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -ВВ
30 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -ВВ
27 € -ВВ
Континентал 3+*- DBL 1/2, 1/3, ВВ-(ноќевање,појадок)
29 € -ВВ
32 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -ВВ
32 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -ВВ
29 € -ВВ
Континентал 3*- DBL 1/2, 1/3 , HB-(полупансион-појадок, вечера)
40 € -ВВ
42 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -HB
42 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -HB
40 € -ВВ
Континентал 3+*- DBL 1/2, 1/3, HB-(полупансион-појадок, вечера)
42 € -ВВ
44 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -HB
44 €-(по особа, по ноќевање + превоз) -HB
42 € -ВВ
попуст 2 возрасни + 1 дете до 12 год. комплетно гратис,
попуст 2 возрасни + 2 деца до 12 год.-(1-гратис, 1-50%)
возрасен на дополнително легло 80 % - на допол.легло
1 возрасен+1 дете до 12 год. (1 х 50 %)
1 возрасен+2 деца до 12 год.(2 х 50 %)
(вклучува вино,пиво,безалкохолни напитоци за време на вечера)

НАПОМЕНА

 •  - Цените се дадени по особа на база нокевање со појадок (ВВ), нокевање со појадок и вечера(НВ), без вклучен превоз
 •  - За доплата за полупансион (HB) е вклучено вино,пиво,безалкохолни пијалоци само за време на вечера
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /. Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /. Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 60 € за возрасни / 50 € за деца до 12 год. Деца до 2 год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 50 € за возрасни / 40 € за деца до 12 год. Деца до 2 год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот по локално време;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, поаѓање јули непарни дати, поаѓање август парни дати- 2023
Поаѓање од Сончев Брег:
12:30 по МК време / 13:30 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)