Хотел"Нимфа Русалка"2* –Несебар-Сончев Брег

Хотел “Нимфа Русалка” 2* се наоѓа на убава локација помеѓу Несебар и Сончев Брег, на првата линија од морето околу 120 м.во близина на Какао Бич. Хотелот располага со 1/2 студиа и 1/2 + 1 дополнително легло, биро, телевизор со сателитска програма , wc, бања, фрижидер, бесплатна клима, интернет(wi-fi), балкон , отворен базен, лоби бар, спортски центар. За гостите има бесплатен чадот и лежалка покрај базенот.Термини
Јуни

17.06-25.06.2023
24.06-02.07.2023
Јули

01.07.2023
05.07.2023
09.07.2023
11.07.2023
13.07.2023
15.07.2023
17.07.2023
19.07.2023
21.07.2023
23.07.2023
25.07.2023
27.07.2023
29.07.2023
31.07.2023
Август

02.08.2023
04.08.2023
06.08.2023
08.08.2023
10.08.2023
12.08.2023
14.08.2023
16.08.2023
18.08.2023
20.08.2023
22.08.2023
24.08.2023
26.08.2023
Септември

02.09-10.09.2023
BB (ноќевање, појадок)
HB (полупансион)
BB (ноќевање, појадок)
HB (полупансион)
BB (ноќевање, појадок)
HB (полупансион)
BB (ноќевање, појадок)
HB (полупансион)
DBL 1/2, 2+1 –(соба без клима )
20 € -ВВ
23 €-(по особа, по ноќевање + превоз) –ВВ-без клима
23 €-(по особа, по ноќевање + превоз) –ВВ-без клима
20 € -ВВ
DBL 1/2, 2+1-(соба со клима)
22 € -ВВ
25 €-(по особа, по ноќевање + превоз) –ВВ-со клима
25 €-(по особа, по ноќевање + превоз) –ВВ-со клима
22 € -ВВ
DBL 1/2, 2+1 –(соба без клима)
28 € -HB
32 €-(по особа, по ноќевање + превоз) –HB-без клима
32 €-(по особа, по ноќевање + превоз) –HB-без клима
28 € -HB
DBL 1/2, 2+1 –(соба со клима)
31 € -HB
34 €-(по особа, по ноќевање + превоз) –HB-со клима
34 €-(по особа, по ноќевање + превоз) –HB-со клима
31 € -HB
2 возрасен 1 дете под 12 год.-30% на дополнително легло

НАПОМЕНА

 •  - Цените се дадени по особа на база ноќевање со појадок (ВВ) или нокевање со појадок и вечера(НВ) без вклучен превоз
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - За сингл соба се доплатува +80% од регуларната цена за сместувањето во хотелот
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 60€ за возрасни / 50€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 50€ за возрасни / 40€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 •  - Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 • Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, поаѓање јули непарни дати, поаѓање август парни дати- 2023
  Поаѓање од Сончев Брег:
  12:30 по МК време / 13:30 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)