Вила "Царевец" -Несебар

Вила “Царевец” се наоѓа во новиот дел на Несебар, нa oколу 300 m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/2+1 дополнително легло на развлекување. На спрат се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, ТВ ,бесплатен интернет wi-fi, гардеробер, сушара, балкони со масичка со столчиња..

Термин
Број на ноќи
1/2, 1/3, 1/2 + 1
Јуни

19.06-27.06.2021
16.06-04.07.2021
7
88€
цена по лице, со вклучен превоз
Јули

03.07-11.07.2021
10.07-18.07.2021
7
120€
цена по лице, со вклучен превоз
Јули-Август

17.07-25.07.2021
24.07-01.08.2021
31.07-08.08.2021
07.08-15.08.2021
14.08-22.08.2021
7
135€
цена по лице, со вклучен превоз
Август

21.08-29.08.2021
28.08-05.09.2021
7
120€
цена по лице, со вклучен превоз
Август

04.09-12.09.2021
7
88€
цена по лице, со вклучен превоз


Термин
Јуни

19.06-27.06.2021
16.06-04.07.2021
Јули

03.07-11.07.2021
10.07-18.07.2021
Јули-Август

17.07-25.07.2021
24.07-01.08.2021
31.07-08.08.2021
07.08-15.08.2021
14.08-22.08.2021
Август

21.08-29.08.2021
28.08-05.09.2021
Август

04.09-12.09.2021
Број на ноќи
7
7
7
7
7
1/2,1/3, 1/2 + 1
88€
120€
135€
120€
88€
цена по лице, со вклучен превоз
цена по лице, со вклучен превоз
цена по лице, со вклучен превоз
цена по лице, со вклучен превоз
цена по лице, со вклучен превоз

НАПОМЕНА

 •  - Цените за 7 ноќи / 8 дена се дадени по лице за пакет аранжман со вклучен превоз;
 •  - Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО; Дете до 10 години на дополнително легло има попуст -50 % од цената.
 •  - Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  - Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  - Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  - Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  - Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  - Доплата за превоз повратен билет- 55€ за возрасни / 40€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Доплата за превоз билет во еден правец- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 •  - Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  - Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 •  - Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот, постелините се менуваат на 5 дена;
Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2020
Град на поаѓање
Место на поаѓање
Време на поаѓање
Прилеп:
(бензиска Лукоил)
17:15 h
Кавадарци:
(плоштад)
18:15 h
Неготино:
(Единаесеткатница)
18:30 h
Велес:
(на кружен кај бензинска Макпетрол)
19:15 h
Свети Николе:
(кај конфекција Мода - паркинг)
19:30 h
Струмица:
(бензинска Лукоил)
18:45 h
Радовиш:
(бензиска Еми Петрол - Лукоил)
19:15 h
Штип:
(Нова Пошта-стадион)
20:30 h
Кочани:
(автобуска горе-постројка)
21:00 h
Виница:
(Превалец-пат)
21:05 h
Мак.Каменица:
(центар)
21:25 h
Делчево:
(пред менувачницата)
22:00 h
Скопје:
(на паркингот кај хотел Вип)
18:30 h
Куманово:
(бензинска Макпетрол)
19:00 h
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)
Поаѓање од Несебар:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Феста Панорама)
Поаѓање од Старо Поморие:
13:30 по МК време / 14:30 по БГ. време (кај автобуската станица)
Поаѓање од Ново Поморие:
13:40 по МК време / 14:40 по БГ. време (кај автобуската станица)
Поаѓање од Бургас:
14:00 по МК време / 15:00 по БГ. време (на бензинската OMV,во близина на Метро)